Звернення до лазурнян щодо активізації громади селища


Як зрушити з місця стан справ у нашому селищі? Приєднуємося до відкритої групи "i Love Lazurne" у  соціальних мережах і висловлюємо свої ідеї та погляди.

Шановні лазурняни! Всі ми знаємо, які нелегкі часи переживає наше селище разом із усією державою. У цих умовах, як ви вважаєте, чи можуть самі громадяни Лазурного зрушити з місця стан справ у нашому селищі? Я вважаю, що ми дійсно можемо ініціювати позитивні зміни, якщо налагодимо конструктивний діалог у громаді та будемо діяти спільно заради розвитку Лазурного. Погодьтеся, що саме громада в ідеалі повинна задавати вектор розвитку свого населеного пункту і контролювати місцеві органи влади. Невже у нас  немає активних громадян, яким небайдуже майбутнє селища? 

У цій статті я хочу звернути вашу увагу на такий сучасний інструмент самоорганізації як Інтернет і соціальні мережі.

Чи знаєте ви, що якщо б у Лазурному була організована ініціативна група хоча б із кількох громадян, то наше селище могло б отримувати фінансування від донорських, тобто благодійних організацій, на різні соціальні проекти від мікрогрантів до великих інфраструктурних проектів? Наприклад, для облагородження і створення об'єктів благоустрою: лав, паркових зон, стадіонів тощо, а також масових акцій, що сприяють активізації громади, наприклад, проведення фестивалів - таку можливість надає сьогодні Британська рада в рамках програми "Активні громадяни" - http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens, а в херсонській області за підтримки її партнера Херсонського обласного благодійного фонду "Об'єднання", детальніше - результати роботи програми "Активні громадяни" на Херсонщині.

Яскраві приклади, отримання фінансування від цієї організації - це наші сусіди Скадовськ і Новомиколаївка.

У Скадовську взагалі передовики: зараз популярна група "Клуб любителів Скадовска" виступає одним із організаторів пітчінгу - конкурсу проектів соціальної дії серед усіх активних громадян Скадовська, які мають ідеї щодо розвитку локальної громади міста - ініціативи в сфері туризму, культури, освіти або благоустрою. Створений спеціальний сайт для подачі та відбору пропозицій - http://pitching.in.ua/skadovsk/

Останній мікрогрант у Скадовську було виграно на побудову автобусної зупинки в мікрорайоні "Біла акація" - детальніше http://spalitra.com.ua/lina-but-navishho-vono-tobi-zapituyut/. Попередній грант отримав проект "Медіашкола" - курс незалежної громадської інтернет-журналістики. https://www.facebook.com/iniciatuvni/posts/1293226880704618.

У Новомиколаївці «Британська рада» за програмою "Активні громадяни" знову схвалила фінансування двох проектів соціальної дії, написаних новомиколаївцями: «Рух – це ми!» та «Дозвілля активних людей поважного віку або старість на радість». До цього ще три проекти соціальної дії активних громадян Новомиколаївки були підтримані Британською радою. Детальніше тут: http://m.novomikolajivska-silska-rada.webnode.com.ua/news/britanska-rada-za-programoyu-aktivni-gromadyani-znovu-skhvalila-finansuvannya-dvokh-proektiv/

Слід зазначити, що на даний момент максимальний бюджет одного проекту, який виділяється Британською радою в рамках проектів "Active Citizens" - до 15 тис. грн. Обов'язковий матеріальний вклад від учасників або залучених сторін - не менше 10% загальної суми проекту. Це повністю волонтерські проекти активізації громади, так як гонорари і закупівля обладнання не фінансується. Може фінансуватися встановлення лав, будматеріалів, канцелярії, проїзду і проживання гостей для проведення круглих столів.

Тренінг за цією програмою був проведений у Лазурному у травні 2016 року. Подробиці - у статті http://lazurne.info/novini/rozvitok-lazurnogo/v-lazurnomu-projshov-trening-aktivni-gromadjani/. Так що, у нас уже зараз є чудова можливість кілька разів на рік подавати на фінансування і адмініструвати проекти соціальної дії. Залишається знайти ще добровольців, які будуть готові налагодити взаєморозуміння і співпрацю та вкладати свій час і деякі ресурси у генерацію та реалізацію ініціатив із розбудови процвітаючого селища, щоб закласти фундамент сталого розвитку,  до речі,  одного з ключових принципів програми "Active Citizens" від Британської ради.

Тому закликаю вас, шановні земляки, активніше висловлювати ідеї та пропозиції щодо розвитку Лазурного і покращення якості життя у нашій громаді.

Спочатку пропоную налагодити конструктивний діалог у нашій громаді за допомогою соціальних мереж. Саме для цього створена група "i Love Lazurne". На мою думку, головною пріоритетною платформою для неї має стати Facebook, так як саме нею користуються у першу чергу громадські активісти, політики, взагалі люди з більшим життєвим досвідом і впливом у суспільстві. Отож, заходьте за посиланням https://www.facebook.com/groups/i.love.lazurne/. Адреса Вконтакте: https://vk.com/ilovelazurne.

Отже, приєднуємося до відкритої групи "i Love Lazurne" і висловлюємо свої ідеї та погляди згідно з правилами спільноти,  залишаючи свої повідомлення на стіні і коментуючи інших дописувачів, таким чином миттєво доносимо важливу інформацію до всіх, хто в Мережі.

 

Ввійдіть через соц.мережі для швидкого коментування

E-Mail Address:
Password:

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.