Важлива інформація щодо вакцинацій дорослого населення Лазурного


Джерело: Лазурненська амбулаторія

Увага! Жителі селища Лазурного!

У 2017 році проводиться вакцинація дорослого населення від правця ("столбняка"- на російській мові) і дифтерії. "Для того щоб продовжити імунітет, набутий у шкільні роки, необхідно повторювати вакцинацію кожні 10 років", - сказано в оголошенні, розклеєному в людних місця селища. Усім, хто бажає зробити щеплення від правця і дифтерії треба звернутися до Лазурненської амбулаторії.

Що ж це хвороби і наскільки вони небезпечні?

Далі - зі статті на сайті likar.info.

Дифтерія - це інфекційне захворювання, викликане коринебактерією, яка в першу чергу заражає горло і верхні дихальні шляхи і виробляє токсин, що ушкоджує інші органи.
Вакцинація проти дифтерії привела до різкого скорочення смертності і захворюваності на дифтерію, однак дифтерія як і раніше є серйозною проблемою дитячої смертності в країнах з недостатньою вакцинацією. За даними на 1 липня 2016 року щеплення від дифтерії і правця було зроблено менш 2% дітей.
Правець є неінфекційних захворюванням, що передається при контакті зі спорами бактерій, які існують в усьому світі в грунті і в кишковому тракті тварин і можуть забруднювати багато поверхні і субстанції. В результаті повсюдності бактерій, що викликають правець, хвороба не може бути викорінена.
Люди різного віку можуть заразитися на правець, але хвороба частіше і в більш серйозних формах зустрічається у новонароджених та їхніх матерів, якщо матері не захищені від правця вакциною, правцевим анатоксином.
У 2016 році від правця в Україні померло 6 осіб. Раніше від цього захворювання страждали переважно дорослі люди, однак, в минулому році були зареєстровані випадки серед дітей Львівської, Хмельницької та Дніпропетровської областей.

Нагадаємо, що смертність від правця в середньому становить 70%.