Обережно пташиний грип! | Lazurne.info


  • 16 декабря 2016 14:48:58
  • Відгуки :0
  • Просмотров: 2224
  • 0

Джерело: Управління Держпродспоживслужби в Скадовському районі

У Скадовському районі загострилась ситуація по грипу птиці, виникли нові вогнища інфекції. Рекомендації як запобігти зараженню і розповсюдженню дає Управління Держпродспоживслужби в Скадовському районі.

Грип птахів - це дуже легко заразна вірусна інфекція, яка вражає всі види птиці. Найбільш чутливими до грипу із домашніх птахів є індики та кури. Дика птиця є переносником інфекції. Останнім часом  загострилась ситуація по грипу птиці, виникли нові вогнища інфекції. Тому громадяни, що утримують птицю в особистих підсобних господарствах повинні бути насторожі.
Рекомендуємо жителям нашого району:
  1. регулярно оглядайте домашню птицю. У випадку таких клінічних ознак у вашої птиці, як слабкість, втрата апетиту, порушення координації рухів, діарея (пронос), кашель та нежить, значне зменшення кількості знесених яєць, посиніння гребня, миттєва загибель, у качок наступає сліпота, негайно звертайтеся в ветеринарну службу. Не ховайте хвору птицю і не лікуйте її самостійно.
  2. тримайте свійську птицю ізольовано в пташниках, вол’єрах, щоб не допустити її контакту з дикою перелітною птицею. Тримайте її окремо від свиней та інших домашніх тварин. Регулярно чистіть приміщення, де утримуєте птицю, після роботи зніміть робочий одяг та вимийте руки.
  3. не поїть птицю з відкритих водойм, так як в ній може бути вірус грипу
  4. не допускайте в пташник сторонніх осіб та маленьких дітей
  5. не купуйте м’яса птиці та яєць на стихійних ринках, якщо ви брали до рук сире пташине м’ясо або яйця, обов’язково помийте руки з милом. Вірус пташиного грипу гине при температурі 100 градусів. Пташине м’ясо варіть не менше ніж 60 хвилин.
  6. птиця повинна бути обов’язково щеплена проти хвороби Ньюкасла. Лікування від вірусних хвороб не існує. 
Повідомляйте про кожен випадок захворювання та/або загибелі птиці за щоденною та цілодобовою “гарячою лінією” за номерами телефонів: 
(05537) 5-25-81, 5-28-74, 099 352-28-17, 099 734 83 02. 
За роз’ясненнями звертайтеся до завідувачів дільничними ветеринарними установами Скадовського району або в Скадовську районну державну лікарню  ветеринарної медицини, адреса районної лікарні: м. Скадовськ, вул. В'ячеслава Чорновола (Паризької Комуни), 55.
 
 

Ввійдіть через соц.мережі для швидкого коментування

E-Mail Address:
Password:

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.