Громадське обговорення ОТГ Лазурного і Володимирівки - повний відеозапис


  • 31 марта 2018 21:40:00
  • Відгуків: 0
  • Просмотров: 1253
  • Автор: Олена Вовк
  • 0

28 березня 2018 року у приміщенні Лазурненського селищного будинку культури відбулося довгоочікуване громадське обговорення щодо можливого об’єднання територіальних громад, а саме об′єднання територіальних громад селища Лазурне Лазурненської селищної ради та сіл Володимирівка, Новоросійське, Лиманське Володимирівської сільської ради в Лазурненську об′єднану територіальну громаду з центром у селищі Лазурне. 

Дивіться прямо тут повний відеозапис заходу від головного редактора Lazurne.info Сергія Бігуна. Для перегляду окремих фрагментів треба клацнути кнопку у вигляді трьох смужок із трикутником і вибрати бажане відео.

Для участі у заході зареєструвалися 189 громадян. Також присутніми на обговоренні були представники селищної ради, депутатського корпусу селищної, обласної ради та Херсонського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування.

Відкрив зустріч один із ініціаторів проведення громадського обговорення, депутат Лазурненської селищної ради Борис Бондаренко. У своєму слові він зазначив, що реформа децентралізації є однією з найбільш успішних реформ Української держави і що селище Лазурне не може стояти осторонь процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Бажання дізнатися думку громади у контексті даного питання стало причиною ініціювання ним, а також депутатами селищної ради Євгенієм Зінченком, Сергієм Пігульським, Тетяною Тихончею та Галиною Власик, проведення громадського обговорення.

На особисте переконання Бориса Бондаренка, процес об’єднання громад Лазурного та Володимирівки, які пропонують об’єднати згідно перспективного плану Херсонської області, став дуже заангажованим та скочується в політичну площину. Звертаючись до учасників зібрання, він наголосив, що до кінця 2018 року можливі внесення змін до перспективного плану, а у випадку ігнорування процесу добровільного об’єднання – селище може спіткати насильницьке об’єднання.

Інформативною видалася промова і наступної виступаючої - директора Херсонського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Оксани Силюкової. Очільниця установи повідомила, що станом на даний момент на території Херсонької області створено 26 об’єднаних територіальних громад, що становить майже 1/3 площі Херсонщини. Із числа цих 26 громад склад і територія лише 1 відповідає затвердженому перспективному плану формування територій громад Херсонської області, а при створенні інших 25 вносилися зміни до цього плану. 

«Дана зустріч є необхідною, аби дізнатися позицію Лазурненської громади щодо об’єднання із Володимирською громадою, а також розпочати процес більш глибокого вивчення даного питання. Про прийняття остаточного рішення немає й мови», - підкреслила Оксана Силюкова.

Представив свою позицію щодо реформи децентралізацації і голова комісії з вивчення проблем впровадження перспективного плану з об’єднання територіальних громад Херсонської обласної ради Віктор Лісний. У своєму виступі він сказав, що підтримує децентралізацію, однак закликав присутніх приймати виважене й обгрунтоване рішення, аби реформа принесла користь громаді  і люди могли відчути поліпшення свого життя.

«Правильна децентралізація передбачає передачу повноважень та чітке фінансування. А якщо передати повноваження, не надавши джерел фінансування, – це неправильна реформа, це знищення сіл», - застеріг Віктор Лісний

Упродовж зустрічі місцеві жителі висловлювати відверту недовіру реформі та навіть висловлювати бажання створити Лазурненську ОТГ у складі одного лише селища Лазурне. Також лунали закиди на адресу Володимирської сільської ради, яка, на думку місцевих жителів, є дуже бідною і у випадку обєднання громад згідно наявного перспективного плану, Лазурному доведеться вирішувати її  проблеми за свій фінансовий рахунок.

«Чи підтримуєте Ви створення за участю селища Лазурне Лазурненської селищної ради та сіл Володимирівка, Новоросійське, Лиманське Володимирівської сільської ради Лазурненської  об′єднаної територіальної громади з центром у селищі Лазурне?» - таке питання було поставлене на голосування громаді. За його результатами 7 присутіх підтримали цю пропозицію, а всі інші виступити категорично проти.

Про результати цього голосування та й загалом цієї зустрічі на своїй сторінці у мережі Фейсбук Оксана Силюкова дописала так:


Тож, як бачимо, питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад за участю селища Лазурного залишається відкритим. На кону майбутнє курорту і приймати поспішне рішення дійсно не варто. Однак, як довго дане питання може залишатися в підвішеному стані? Адже процес створення ОТГ по всій країні триває, він є незворотнім. Головне, аби потім не потрапити на гачок насильницького об’єднання, адже думку громади тоді вже точно ніхто не буде питати.

 
Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.