Інтерв'ю про млин у Лазурному як історичну пам’ятку селища


На фото: зліва - Наталія Субчинська, укладач цього матеріалу, справа - власник млина Олександр Легкобит.

Власник Галереї «Олє», художник Олег Андрєєв, який провів більше сотні міжнародних виставок, турбується про долю старого млина в Лазурному і докладає усіх зусиль, щоб про нього дізналося якомога більше людей не лише як про підприємство, а й як про важливу історичну пам’ятку. Він є автором біл-борда, на якому написана історія появи млина в Лазурному. Олег щиро вважає, що його необхідно берегти. Ми задали йому кілька питань, на які він із задоволенням відповів.

- Де ви брали матеріали про історію млина?

- В основному в інтернеті шукав, дивився старі фотографії. Мало хто знає, яку цікаву історію має млин. Я хочу популяризувати його. У планах залучити до роботи художників, фотографів. Це має бути цікаво не лише місцевим жителям, а й туристам. Головна ідея яка? Щоб усе можна було подивитися, до всього доторкнутися, можливо навіть спробувати самому попрацювати на обладнанні. Чому б ні?

- Як ви думаєте, у перспективі можливо з млина зробити музей?

- Звісно. Це було б чудово. Є багато ідей. Наприклад, можна продавати туристам невеликі пляшечки з олією як сувенір. Написати на етикетці до яких страв пасує ця олія, цікавий рецепт або просто побажання гарного відпочинку. Можна випускати листівки із фотографіями млина. Для людей, які працюють на ньому можна пошити гарну робочу форму «під старину», щоб відвідувачі могли повністю зануритися в іншу епоху, спостерігаючи процес роботи млина. Це усе реально, але єдина проблема – це фінансування. Я сам альтруїст, але ж одному важко усім цим займатися.

- Які у вас є ідеї з розвитку Лазурного?

- Ідей море! Наприклад, у мене є знайомі, які можуть зняти дуже гарний кліп про Лазурне, який можна буде показувати на основних ТБ-каналах. Це легко зробити, проте є один важливий факт: очікування/реальність. Люди не побачать тут того, на що розраховують. Нам потрібно розвивати інфраструктуру, встановлювати адекватні ціни за усі послуги, слідкувати за чистотою вулиць і пляжів. Роботи непочатий край. Нам необхідно створити ініціативну групу, яка займатиметься усіма проектами, адже їх так багато! А як її створювати, коли нікому нічого не потрібно? Хіба не було б цікаво проводити виставки, ярмарки, фестивалі, змагання? Це не так важко зробити, як здається. Потрібно лише щире бажання жителів покращувати наше Лазурне, робити його популярним серед туристів. Ми маємо великий потенціал, можливості для розвитку, варто це розуміти і не залишатися байдужим.

***

Також до вашої уваги - відео інтерв'ю із власником млина Легкобитом Олександром Йосиповичем про історію та сьогодення цього підприємства. Інтерв'ю взяв, відзняв і обробив Сергій Бігун, редактор і адміністратор "Lazurne.info".

 

Млин
0 грн
Детальніше
Мітки: відео, млин