Перший день тренінгу "Активні громадяни" в Лазурному


2 травня в Лазурному в селищному будинку культури почався тренінг "Active Citizens" на тему соціального розвитку громади за програмою Британської ради в Україні.

Учасники ознайомилися зі змістом і основною метою цієї навчальної програми, засвоїли її основні принципи.

Перший день був підготовчим до наступних двох днів насиченої практичної роботи у групах. Тренінг вів Юрій Антощук, голова Херсонського обласного благодійного фонду "Об’єднання", сертифікований фасилітатор навчальної програми від Британської Ради. Спочатку він розповів взагалі про діяльність фонду та організаційні моменти навчальної програми, про можливість для випускників отримати фінансування своїх проектів соціальної дії, про успішні уже реалізовані випускниками проекти.

Спочатку був проведено експрес-опитування учасників у формі таких різнокольорових записок на предмет їх очікування від тренінгу


та бачення ними основних проблемних ділянок у громаді Лазурного, які потім були жваво обговорені між самими учасниками.

Юрій Антощук акцентував увагу на важливості розуміння "філософії" навчальної програми "Active Citizens", а саме:

"Стратегічна мета: світ, у якому люди, мають можливість мирно та ефективно взаємодіяти один з одним для сталого розвитку своїх громад. Мета заснована на двої ідеях:

1. Побудова довіри та взаєморозуміння локальному та глобальному рівнях

2. Перехід на шлях сталого розвитку."

Як пояснив, фасилітатор, процес тренінгу передбачає творчий підхід, щоб "задіяти по максимуму обидві півкулі головного мозку". Тому він дав завдання учасникам самостійно в двох групах викласти на плакатах своє бачення основної суті вищезазначених двох ідей, перешкоди на шляху їх досягнення та способи їх подолання - написати за схемою, а потім зробити колажі з вирізок журналів для візуалізації свої думок. Учасники з ентузіазмом підійшли до завдання і модератор кожної із груп пояснив сформовані на папері ідеї.


Загалом перший день пройшов дуже продуктивно і в дружній атмосфері. Теорія була яскраво опрацьована на практиці. Подяка організаторам у учасникам за активну роботу.

 
 

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.