Другий день тренінгу "Активні громадяни" в Лазурному +фото


Другий день освітнього заходу "Active Citizens" в селищному будинку культури був дуже насиченим за ранку до вечора 3-го травня. Учасники засвоювали на практиці основні модулі навчальної програми.

Під час тренінгу учасники працювали у групах, а далі презентували свої виконані поточні завдання фасилітатору та усім іншим учасникам.

У першому блоці розглянули поняття "Я - ідентичність". Один із його ключових моментів - це важливість усвідомлювати, що наші припущення про певних людей або явища засновані на наших обмежених знаннях і часто на стереотипах, що склалися у нашому близькому оточенні і взагалі в суспільстві. І саме на рівні цінностей виникають конфлікти між двома "я - ідентичностями".

Додержуючись принципу наглядності (візуалізації), учасникам було дано завдання картування громади. В ньому треба було схематично замалювати карту Лазурного і позначити основні типи об’єктів: муніципальні та бізнес-установи і жилі будинки, а потім виділити серед них такі місця:

  • проблемні або ті, що викликають занепокоєння;
  • негативні;
  • позитивні.

У результаті були нарисовані доволі яскраві та інформативні карти Лазурного.

Весь тренінг участники працювали у групах і обговорювали виконання завдань у групі, а далі презентували свої поточні завдання фасилітатору та усім іншим учасникам.

Далі почався головний модуль тренінгу "Проектний менеджмент". Було розглянуто головні етапи проектного циклу.

В рамках його першого етапу - рефлексії (дослідження ситуації), учасники зображували дерево проблем громади. Групи вибрали по одній із проблем у громаді серед визначених напередодні: перша група - низький рівень культури серед жителів селища, а друга - відсутність діалогу між владою та громадою. Ці ситуації вписувалися у стовбур на дереві проблем, на корінні зображувалися п’ять причин, у кожної з яких іще по дві підпричини. На листі вписували наслідки центральних проблем. 

На другому етапі проектного менеджменту визначали власне стратегічну мету, основну задачу для її вирішення і бенефіціарів - людей і груп, хто отримував певну користь від рішення проблеми.

Другий день тренінгу учасники з ранку до вечора фактично займалися мозковим штурмом у підготовці ідей для проектів соціального розвитку Лазурного. Ведучий тренінгу Юрій Антощук виклав основну теорію навчальної програми "Активні громадяни" у максимально лаконічній формі, пояснюючи її яскравими прикладами, так що учасники були задоволені, що отримали стільки корисних практичних навиків за такий невеликий проміжок часу.

Подяка за фото- і відеозйомку Катерині Богушевій, одній із найактивніших учасників тренінгу.

 
 

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.