Чи прийняли проект генплану селища на громадських слуханнях 20 жовтня 2017 року?


20 жовтня 2017 року у Будинку культури відбулися громадські слухання щодо розробки нового генплану Лазурного. Із 19 вересня усі охочі могли відправляти свої заяви із пропозиціями та зауваженнями до селищної ради. Усього таких заяв надійшло 13. Створена при Лазурненській селищній раді робоча група розглянула усі звернення громадян та на слуханнях генплану дала вичерпні відповіді на них – задовольнити чи ні. 

Ще на початку 2017 року було селищна рада отримала завдання створити новий геплан, тому що межі старого плану (2006 року) вже накладалися на межі села Більшовика. Для участі у громадських слуханнях зареєструвалося 110 осіб, а також запросили представників районної державної адміністрації. У слуханнях взяла участь розробник проекту нового генплану Молчанова Ірина Анатоліївна (ЧНПФ "Херсонпроект"). Нижче подані основні пункти проекту, на які вона звернула увагу при презентації:

1. Одним з головних моментів у генплані є те, що збільшиться територія Лазурного з 838 га до 1890 га.

2. Генплан розрахований на 20 років.

3. Відповідно із розширенням селища збільшиться кількість жителів з 3230 до 10210.

4. Основним напрямом розвитку Лазурного був обраний туристичний напрям, тобто надання туристичних послуг у теплий період року (травень-жовтень).

5. Запроектовано новий мікрорайон, який включатиме 2 нових дитячих садочка, кожен на 90 місць; одну середню школу; пожежне депо на 2 автомобілі (на сьогодні у селищі є лише один пожежний автомобіль, який тимчасово знаходиться в пансіонаті).

6. Прибережна зона острову Джарилгач запроектована як рекреаційна (тобто тут можливе будівництво пансіонатів та оздоровчих баз відпочинку).

7. Територія вулиці вище набережної запроектована під житлове будівництво (а раніше була під громадське).

8. Усі об’єкти, які знаходяться на території рекреації залишаються без змін.

9. Ті території, які були роздані під дачі, за законодавством не можуть бути у межах Лазурного. Проте, так як це рекреаційні об’єкти, їх занесли до плану селища.

У залі слухань весь час велася відеозйомка. Відео доступні за посиланням на ютуб-каналі Lazurne.info, а також прямо тут:

У травні 2017 року було отримане завдання на коригування меж рекреаційних територій та затверджено  планування на всій Херсонській області. Згідно з цим проектувальники генплану селища внесли деякі зміни. Головна: буде розширена пляжна зона в районі озера Устричного завдяки збільшенню його глибини. План робіт на ньому уже підготовлений. 

Щодо експертних  висновків: у зв’язку з тим, що житлова забудова наблизилася до рекреаційної зони, до екологічного департаменту був надісланий запит. Проект генплану отримав позитивну відповідь.

Для житлової забудови рекомендують 1-4 поверхові будинки, допускається будівництво громадських закладів (магазини, кафе і т.д), проте якщо це не перевищуватиме 50% від загального збудованого приміщення. У разі якщо це більше 50%, громадяни повинні будуть змінювати цільове призначення своєї території з житлового на громадське. Яким чином це можна буде здійснити? Необхідно подати заяву про такий намір до селищної ради, яка потім виступатиме замовником зміни у зонуванні території. 

До генплану 2017 року занесено 918 нових ділянок, 828 з яких знаходяться у новому мікрорайоні. В основному кожен план матиме 10-15 соток землі. 

Після прийняття генплану буде розглянутий ще один важливий проект – регулювання 100-метрової зони пляжів. У ньому можна буде визначити, у яких випадках ті чи інші зони можливо зменшити або збільшити.

На громадських слуханнях генплану зачитали заяви громадян із пропозиціями, що надійшли до селищної ради. Основні пункти, які були представлені:

1. Заява від ПП «Устричне» про включення території озера Устричного до меж селища. Комісія задовольнила пропозицію. На генплані озеро включене в межі Лазурного.

2. ПГО «Доброчин» ще в 2015 році просила дозвіл на постійне користування ділянкою у 4,6 га для будівництва аквапарку.  Зрозуміло, що це підніме статус Лазурного та дасть нові робочі місця (у плані вказано 40 місць). Забудовники обіцяють 20% прибутку віддавати громаді, і взяти комунальне підприємство селища у співзасновники аквапарку. Територію можуть виділити, але лише за межами селища. Основною причиною цього є великий потік автотранспорту, який з’явиться із початком роботи закладу. Питання залишилося відкритим.

3. При в’їзді до Лазурного запроектована заправка.

Уся вище подана інформація викликала активне обговорення громадян і навіть суперечки.

Які ж підсумки слухань? 106 голосів «за», 2 «проти» і 2 «утримались».

Проект генплану прийнятий.

Серед тих, хто голосував проти проекту — Бігун Володимир Іванович. Ось як він пояснив свою позиції у Фейсбуці:

 
 

Ввійдіть через соц.мережі для швидкого коментування

E-Mail Address:
Password:

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.