Не їсти один одного - від чого треба відмовитися не тільки в піст


  • 26 февраля 2017 20:49:00
  • Відгуки :0
  • Просмотров: 2110
  • 0

27 лютого у православних – початок Великого посту в 2017 році.

"Головне в піст - не їсти один одного", - це не тільки відома фраза в середовищі вірян, авторство якої губиться в століттях, а ще й рекламні слогани на вулицях Києва у 2012 р. (Детальніше - Головне в піст - не їсти один одного_ - реклама від УПЦ МП (ФОТО) _ Новини на Gazeta.ua)

"Не їсти один одного" - принцип, який часто забувають у публічному просторі взагалі, і Лазурне, на жаль, не вийняток, особливо останнім часом. Дуже неприємно, що в Лазурному теж можна почути і прочитати вкрай упереджені судження та емоційно нестримані висловлювання. Неприємо, що люди інколи більше критикують своїх опонентів, ніж доносять своє бачення рішення проблем і подальшого розвитку і особистісного, і суспільного. Тому  давайте розберемося або згадаємо, що ж таке піст взагалі.

 - Святі отці кажуть, що тіло – це осел, на якому ми повинні доїхати до Небесного Єрусалиму, – пояснює отець Даміан. – Якщо його не нагодуєш, впаде, якщо перегодувати – сказиться. Тому дуже важливо завжди триматися золотої середини, йти праведним шляхом. І допомагає в цьому духовна практика, звана постом. У тлумачних словниках пост розшифровується як "аскетичний подвиг і система утримання від життєвих задоволень і благ, які бере на себе християнин на певний час"..." (Детальніше - Сегодня.UA)

 - Піст - це час утримання: від скоромної їжі, лихослів'я, злих вчинків. Але пост - це ще й час, коли ми повинні прагнути творити добрі справи. Звичайно, для доброї справи не існує хронологічних заборон, поспішати творити добро треба завжди, але пост як десятина нашого часу, що віддається Творця, переважно в своєму розпорядженні нас до добрих справ. Іноді виникає питання: «А які добрі справи особисто я можу зробити?» Але варто пильно озирнутися навколо, як ми побачимо, скільки людей потребує нашої допомоги. Один чекає її у вигляді скибки хліба або склянки гарячого чаю. Інший потребує простому людському спілкуванні, третій досить теплої весняної посмішки. І як просто і радісно буває допомогти комусь. (Детальніше - сайт "Православне життя")

 
 

Ввійдіть через соц.мережі для швидкого коментування

E-Mail Address:
Password:

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.