Перше громадське обговорення по децентралізації в Лазурному


  • 11 августа 2016 17:39:04
  • Відгуки :0
  • Просмотров: 2026
  • 0

10 серпня в Лазурненському селищному будинку культури відбулось перше громадське обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад Лазурного, Володимирівки, Новоросійська, Лиманського та Новософіївки, Калинівки і Петрівки. Ці громадські слухання організувала Лазурненська селищна рада, розмістивши інформацію на дошках оголошень селища.

Спочатку т.в.о. селищного голови Івана Гліва представила запрошених спеціалістів із області для роз'яснення законодавчих і практичних аспектів децентралізації в Україні.

Координатор регіонального Офісу реформ з децентралізації  та  розвитку в  Херсонській області Оксана Селюкова пояснила основні принципи та механізми децентралізації, розрахунки спроможності громад Лазурного та Володимирівки. За її словами об'єднана громада за своїм адміністративним устроєм нагадує малий район з його службами, наприклад фінансовим управлінням, службою автодоріг, управління освіти, культури і спорту. Виступаюча пояснила важливість якомога скорішого об'єднання громад до кінця цього року, так як державний бюджет формується з вересня і згідно з законом об'єднана громада отримає в першу чергу більшу частину фінансування у т.ч. «підйомні» на розбудову новоствореної громади.

За розрахунками спеціалістів Офісу дохідна частина бюджету об'єднаної громади Лазурненської селищної та Володимирівської сільських рад становитиме біля 16,5 млн. грн., витратна — десь 14 млн. Тобто така об'єднана громада являється фінансово спроможною.

Координатор проекту «Успішна громада» від ГО «Інститут «Республіка» Римма Бараненко наголосила, що процес децентралізації нелегкий, але вже є організації, в т.ч. вище згадані, які консультують і всіляко підтримують громади, що вирішили об“єднуватися. «Інформація — це наша сила», - зазначила виступаюча.

У громадських обговореннях активно брали участь представники Лазурненської та Новософіївської громад.

На слуханні було обрано голову від громади — Валентину Ярижко — у минулому голова Лазурненської селищної ради, та секретаря — Світлану Якименко, діючого депутата Лазурненської селищної ради.

У результаті обговорення в установленому порядку не приймалися ніяких юридичних рішень, лише пропозиції громадян. Виступаючі неодноразово завірили громадян, що ніякі рішень без відома та участі громади не приймаються, можливий навіть референдум, якщо рада громад схвалить таке рішення. Із юридичним механізмом об'єднання громад можна ознайомитися за допомогою наглядної схеми «Про добровільне об“єднання громад» зі свіжого номеру газети «Наші вісті», яку безкоштовно привезли розповсюджували гості з області. Скан-копія цієї схеми доступна за посиланням.

У підсумку обговорення Валентина Ярижко запропонувала проголосувати за доручення Лазурненській селищній раді сформувати робочу групу з представників ради та громадськості по підготовці проекту рішення по об'єднанню громад.

 
 

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.