Підсумки обговорення щодо плану берегоукріплювальних споруд ПП "Мастер Фіш" біля о. Устрічне


18 жовтня 2017 року у Лазурному в БК відбулося громадське обговорення детального плану території земельної ділянки для будівництва берегоукріплювальних споруд вздовж морського пляжу Чорного моря та озера Устричне щодо відтворення рибогосподарської продуктивності озера Устричне на території Лазурненської селищної ради в Скадовському районі Херсонської області (за межами населеного пункту). Цей документ містобудівної документації розроблений на замовлення ПП "Мастер Фіш".

Це повторне відкрите обговорення щодо даного проекту, ініційоване селищним головою Сергієм Бєліком і депутатами Лазурненської селищної ради на нещодавному громадському обговоренні у Скадовську. Зі статті на сайті “Скадовські новини”:

“...Присутні у залі засідань (Скадовської райдержадміністрації) депутати Лазурненської селищної ради на чолі з головою ради Сергієм Бєліком, а також депутат обласної ради Володимир Куріков висловились проти проведення слухань взагалі.


Таку свою категоричну позицію вони мотивували тим, що роботи, передбачені проектом, проводитимуться на території селищної ради, будівництво каналу і можливі наслідки впливу цього будівництва на прибережну смугу стосуватимуться усієї громади. Тому громадські слухання необхідно проводити безпосередньо у громаді.
Директор ПП «Майстер ФІШ» наголосив: «Проведення слухань у громаді було б обов'язковим, якби стосувалось виділення землі, але ділянка вже знаходиться в оренди у підприємства. Сьогодні ми вирішуємо суто технічні питання».
Та представники Лазурненської громади відстоювали свою позицію.”

Із 3 жовтня до 3 листопада 2017 року триватиме прийом заяв громадян з пропозиціями і зауваженнями до проекту. Відомо, що вже надійшло кілька заяв.

За словами розробників плану територію озера Устричного необхідно привести до ладу. Нижче подані основні напрями, у яких здійснюватимуть діяльність замовники:

1. Глибина озера збільшиться до 4 метрів;

2. Довкола озера збудують дамбу;

3. Буде укріплений берег озера;

4. Залишать 100-метрову смугу з боку моря;

5. Збудують захисну стіну з ґрунту;

6. Збудують канал, який буде з'єднувати озеро Устричне і море.

До вашої уваги список відео із заходу: фрагементи можна переключати в лівому верхньому куті на значку "три риски":

Приблизні показники після завершення реконструкції: 

- максимальна глибина 4 метри;

- ширина 1400 метрів;

- довжина 3200 метрів; 

- площа 300 гектарів.

На сьогодні на території озера взагалі немає комунікацій. Ця проблема вирішиться з початком робіт.

Обов'язково буде зроблене моделювання проекту, у якому допоможе Одеське ЮГНІРО. Замовники плану говорять у перспективі про міст і дороги навкруги озера. Ще один момент, про який згадали проектувальники, це шлюз у каналі, який регулюватиме подачу води з моря до озера.  З точки зору екології, дана розробка є солідною та може позитивно вплинути на екосистему озера Устричного. Проте у громадян виникло запитання: чи не змиватиме пляж, якщо з'єднати каналом море і озеро? Оцінка впливу будівництва на оточуюче середовище передбачена в наступному проекті, який буде розроблюватися після погодження даного детального плану, - відповів головний інженер проекту В. Егоращенко. Наразі цей план знаходиться на стадії обговорення. Після узгодження усіх пунктів проект буде перевірений екологічною експертизою з Києва. 20 жовтня 2017 року громадське обговорення вище вказаного плану буде продовжене.

Сподіваємося, жителі Лазурного отримають відповіді на питання, які їх цікавлять. Нагадуємо, кожна заява із пропозиціями буде розглянута робочою групою при Лазурненській селищній раді.

 
 

Відгуки

Оставить отзыв  ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.